Matki miłość niewinna

Dzieci nie mają prawa obwiniać swojej Matki,  że są takimi jakimi są,  a woleli by być kimś innym.

Matka dla swych dzieci zrobi wiele i robi wszystko  kierując się ich dobrem, ale jest tylko człowiekiem który nie zawsze wie co dla jej dziecka jest najlepsze, poza tym    jak każdy popełnia błędy.

Zakładając, że  los komuś  zmienił by  jego  Matkę, to i tak nie zostałby innym człowiekiem, bo to od nas zależy jacy jesteśmy, bo wszystko jest w nas, a nie w naszych matkach.

Dane mi było mieć kochanych Rodziców , którzy dla nas dzieci ciężko pracowali.  Chcieli dla nas jak najlepiej, chociaż  w tym temacie mieliśmy  czasem  inne zdanie, to bardzo ich kocham i nie zamieniłabym ich na innych za żadne skarby świata.  Tak jak każdy popełniali błędy, za które  nie mam żadnych  do nich pretensji, ale przyznaję, że nie zawsze tak było. Dopiero po terapii  absolutnie za nic  swoich kochanych rodziców nie obwiniam i nie obarczam żadną odpowiedzialnością za swoje życiowe niepowodzenia , czy choroby.  Mówiąc prawdę  miałam  co wybaczać,  przecież ja też miałam i mam prawo do postrzegania swojej rzeczywistości po swojemu.

Inaczej mówiąc chcę powiedzieć, że mam prawo do wyrażania swoich emocji jak   ból, żal, przykrość, czy rozczarowanie z powodu decyzji Matki czy Ojca. Jak emocje opadają, to zaraz  po nich następuje poczucie winy, a jak wina to i  kara. Natomiast chowane, tłumione emocje przynoszą wielokrotnie większe  cierpienie i ból dla całej rodziny.

Tak naprawdę  w  konfliktach pokoleń nie wiadomo  kto ma rację i to  nie jest istotne, ważne  by w tych związkach rodzinnych panowała miłość i harmonia, a do tego konieczne jest wybaczenie  Matce,  sobie i wszystkim w Rodzinie.

Często słyszy się   o matkach, że  nie dają swoim dzieciom prawa do własnych błędów. Natomiast nie mówi się o swoich  matkach, że mieli prawo wobec nas  popełniać  błędy. Mają  prawo i każda kochająca matka nie jest winna , że  popełnia  błędy  wobec swych kochanych dzieci. Natomiast dzieci nie mają prawa obwiniać swoich rodziców  że są takimi jakimi są,  a woleli by być kimś innym.

Każdy ma prawo do błędów  i  żadna  matka nie ma patentu na nieomylność,  więc pytam się,  jakim prawem wielu za swoje życiowe niepowodzenia obarcza winą swoją Matkę?

Wszystkim Matkom  przesyłam  od serca spokoju,  radości z dzieci   i dużo, dużo  miłości!!!!!!

Irena

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *